Ogłoszenia Parafialne – 21.04.2024 – IV Niedziela Wielkanocna

Przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Msze św. w kościele parafialnym o 6.30, 8.00, 9.30, 11.30 i 16.00. W kaplicy w Wylowie o 10.15.

Bóg zapłać za składane dziś ofiary na inwestycje.

W tym tygodniu:

poniedziałek – comiesięczne nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Rity o 18.00. Od 17.15 będzie można zakupić róże i dewocjonalia oraz odebrać zamówione obrazy.

wtorek – uroczystość św. Wojciecha; po Mszy wieczornej katecheza przed I Spowiedzią dla klas 3a z Przecławia i 3a z Tuszymy.

środa – nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 18.00.

czwartek – święto św. Marka Ewangelisty; odpust w Mielcu-Rzochowie.

piątek – adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 zakończona koronką do Bożego Miłosierdzia. Po Mszy wieczornej katecheza przed I Spowiedzią dla klas 3b z Przecławia i 3b z Tuszymy.

niedziela – składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Dziękujemy Róży św. Maksymiliana za prowadzenie modlitwy różańcowej; w tym tygodniu prosimy Różę św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej (w tym nowego numeru Gościa Niedzielnego Historia Kościoła – Miriam z Nazaretu; koszt 12 zł).

Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu troszczyły się o porządek w kościele i o teren wokół niego. Na ten tydzień prosimy:

poniedziałek, godz. 7.00: mieszkańcy bloku 5A z ul. Podzamcze.

sobota, godz. 7.00: Karolina Bisowska, Leokadia Bawoł, Kazimierz Knap, Krystyna Osuch, Tadeusz Wojnarowicz, Maria Kozioł, pani Ćwik.

Przypomnienie dla uczestników pielgrzymki do Fatimy: wyjazd w nocy z wtorku na środę, czyli z 23 na 24 kwietnia. Autokar podjedzie na parking o godz. 00.30. Najpierw zapakujemy bagaże do autokaru. Potem o godz. 00.45 Msza św. w kościele i bezpośrednio po niej wyjazd na lotnisko do Krakowa. Przypominamy o zabraniu dowodu tożsamości, którego numer został wpisany na umowie.

Wydział Teologiczny w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie serdecznie zaprasza na studia magisterskie z teologii:

- na specjalność kapłańską przygotowującą przyszłych duchownych do pracy duszpasterskiej i katechetycznej. Rekrutację prowadzi WSD w Tarnowie.

- na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych przygotowującą do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych darów na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.