top of page

Ogłoszenia Parafialne – 4.06.2023 – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Msze św. w kościele parafialnym o 6.30, 8.00, 9.30 (zmiana tajemnic różańcowych), 11.30 i 16.00. W Wylowie o 10.15. Bóg zapłać za składane dziś ofiary na pomoc dla pracy misyjnej ks. Grzegorza.


W tym tygodniu: do środy nabożeństwa czerwcowe będą sprawowane po Mszach św. wieczornych. Zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty od początku tygodnia przed Mszą poranną i wieczorną, aby przygotować się na uroczystość Bożego Ciała.

poniedziałek – wspomnienie św. Bonifacego.

wtorek – po Mszy wieczornej spotkanie lektorów, ministrantów i dziewczęcej służby Maryjnej dotyczące uroczystości Bożego Ciała.

środa – wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego.

czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. rano o 6.30 i 8.00. O 10.30 Msza św. z procesją eucharystyczną wokół Rynku. Prosimy o aktywny udział ministrantów, lektorów, strażackich pocztów sztandarowych, dzieci sypiących kwiaty i dzwoniących, dzieci komunijnych oraz o niesienie baldachimu, sztandarów i feretronów. Prosimy, aby nie parkować samochodów na trasie procesji. Ołtarze przygotowują, wedle podanych wcześniej rejonów, mieszkańcy Tuszymy, których prosimy również o zorganizowanie między sobą grup do codziennego posprzątania kwiatów bezpośrednio po procesjach: od Bożego Ciała do uroczystości Serca Jezusowego. Msza św. w kaplicy w Wylowie o 9.00. O 15.30 nieszpory eucharystyczne z procesją, po której Msza św. Składka z tego dnia przeznaczona jest na hospicja. W czasie oktawy Bożego Ciała po Mszach wieczornych procesja połączona z nabożeństwem czerwcowym.

piątek – od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia.

niedziela – procesja eucharystyczna po Mszy św. o 11.30; nieszpory eucharystyczne o 15.30; zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.


Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.


Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu troszczyły się o porządek w kościele i o teren wokół niego. Na ten tydzień prosimy:

poniedziałek godz. 7.00: Dominika Bryk-Piechnik, Jacek Kasza, Janina Kurgan, Jan Rucki, Janusz Cygan.

sobota godz. 7.00: Paweł Bańka, Agnieszka Skowron, Monika Lwowska, Agnieszka Woźniak, Magdalena Krukurka.


Dziękujemy Róży św. Rity za prowadzenie modlitwy różańcowej; w tym tygodniu prosimy Różę św. Jana XXIII.


Zachęcamy do udziału w koncercie „Jednego Serca Jednego Ducha”, który odbędzie się wieczorem w Boże Ciało w Rzeszowie. Zainteresowanych wspólnym wyjazdem prosimy o kontakt z księżmi wikariuszami.


Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych darów. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

bottom of page