Ogłoszenia Parafialne – 7.08.2022 – XIX Niedziela Zwykła

Msze św. w kościele parafialnym o 6.30, 8.00, 9.30, 11.30 i 16.00. W kaplicy w Wylowie o 10.15.

Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie posiłku i przyjęcie pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Rzeszowskiej.

W tym tygodniu:

poniedziałek – wspomnienie św. Dominika.

wtorek – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

środa – święto św. Wawrzyńca; nowenna do MBNP o 18.00.

czwartek – wspomnienie św. Klary.

piątek – spowiedź przed odpustem od 16.00. Od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia.

sobota – po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.

niedziela – składka na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

poniedziałek 15 sierpnia – w uroczystość Wniebowzięcia NMP będziemy przeżywali odpust parafialny. Msze św. w kościele parafialnym o 7.00, 9.00; o 11.00 suma odpustowa; po południu o 16.00; w kaplicy w Wylowie o 9.00. Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory o 14.00. Prosimy o przybycie na sumę i procesję dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące, dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach, prosimy o przygotowanie sztandarów i feretronów, zapraszamy poczty OSP. Po Mszy błogosławieństwo wieńców żniwnych, ziół i kwiatów.

Dziękujemy Róży św. Rity za prowadzenie modlitwy różańcowej, w tym tygodniu prosimy Różę św. Jana XXIII.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu troszczyły się o porządek w kościele i o teren wokół niego. Na ten tydzień prosimy:

poniedziałek godz. 7.00: Maria Jurek, Krystyna Jurkowska, Ewa Lewandowska, Marzena Bugaj, Janina Kozioł.

sobota godz. 7.00: Małgorzata Rzemieniarz, Anna Markulis, Teresa Helowicz, Małgorzata Helowicz, Janusz Myjak.

Spotkanie przedpielgrzymkowe gr. 17 św. Rafała PPT odbędzie się dzisiaj w Mielcu na Osiedlu (w budynku Auxilium) o 18.00. Na spotkaniu będzie możliwość zapisania się na pielgrzymkę.

Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie w czwartek 18 sierpnia. Wyjazd o 13.00. Zapisy przyjmuje pan Stanisław Leski (tel. 781 337 348).

Od poniedziałku 8 sierpnia będą sprawowane poza parafią Msze św. za śp. Annę Bogdan, Annę Szostak i Mateusza Paściaka.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych darów na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i bezpiecznych wakacji.