Ogłoszenia Parafialne – 4.12.2022 – II Niedziela Adwentu

Msze św. o 6.30, 8.00, 9.30 (zmiana tajemnic różańcowych), 11.30 i o 16.00. W kaplicy w Wylowie o 10.15. Obecna niedziela to dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie oraz kiermasz Klubu Senior+ z Przecławia i KGW z Podola na rzecz operacji Filipa Biesia.


W tym tygodniu: Msze św. roratnie w dni powszednie (od poniedziałku do piątku) o 17.00 (15 minut wcześniej – Godzinki).

wtorek – wspomnienie św. Mikołaja.

środa – wspomnienie św. Ambrożego. Na Mszę św. o 17.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania (z klas ósmych) wraz z rodzicami.

czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 6.30, 9.00 i 17.00; w kaplicy w Wylowie o 15.00. O 12.00 czuwanie modlitewne w tzw. „godzinie łaski”. Na Mszę św. o 17.00 w sposób szczególny zapraszamy rodziców wraz z dziećmi przygotowującymi się do I Spowiedzi i Komunii św.

piątek – od 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona Koronką do Bożego Miłosierdzia.

sobota – wszystkich zaangażowanych w grupach ministrantów, służby Maryjnej, lektorów i MDL zapraszamy na wspólny mikołajowy wyjazd do kina. Zbiórka na parkingu przy kościele o 9.00. Dla organizacji wyjazdu konieczne jest potwierdzenie swojej obecności do wtorku (u ks. Marcina lub na mailowy adres parafii).

niedziela – Niedziela Gaudete.


Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.


Pan Organista i Pan Kościelny rozprowadzają opłatki przy kościele i w zakrystii. W tych miejscach można nabyć również wigilijne świece Caritas (ofiara za świecę dużą to 24 zł, a za małą 9 zł).


Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu troszczyły się o porządek w kościele. Na ten tydzień prosimy:

poniedziałek, godz. 7.00: Michał Kupiec, Adam Żarów, Krystyna Trojnacka, Krzysztof Longosz, p. Stręg.

sobota, godz. 7.00: Zbigniew Błachowicz, Adam Kopera, Ewa Kałamucka, Halina Rusin, p. Kowalczyk.


Burmistrz Przecławia oraz Centrum Medyczne „Medyk” z Mielca zapraszają mieszkańców gminy Przecław na bezpłatne badania laboratoryjne z programu profilaktycznego 40plus. Badania odbędą się w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tuszymie 10 grudnia oraz w Domu Senior+ w Przecławiu 15 grudnia w godzinach 7.00-10.30. Obowiązuje rejestracja telefoniczna. Informacje szczegółowe na stronie internetowej i facebooku gminy.


Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych darów na każdy dzień. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.