top of page

Ogłoszenia Parafialne – 26.11.2023 – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne Akcji Katolickiej i Liturgicznej Służby Ołtarza. Msze Święte o 6.30, 8.00, 9.30, 11.30 i 16.00. W kaplicy w Wylowie o 10.15.


Dziś po mszy o 6.30 zostały poświęcone opłatki. Można je nabywać przy kościele u p. organisty i p. kościelnego dziś i przez cały Adwent. Ofiary złożone z tej okazji zostaną przeznaczone na koszty zatrudnienia.


Bóg zapłać za złożoną przed tygodniem składkę inwestycyjną – 23 078 zł.


W tym tygodniu: do czwartku po Mszach św. wieczornych różaniec za zmarłych z wypominkami.

środa – rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP.

czwartek – święto św. Andrzeja, Apostoła.

piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w Wylowie od 15.00, następnie Msza św. W kościele parafialnym spowiedź i adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00, zakończona nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia i Serca Jezusowego. Wyjazd do chorych w rejonie Tuszyma i Biały Bór od 8.00. Prosimy o zgłoszenie w tym tygodniu także tych chorych, którzy pragną przystąpić do sakramentów przed Bożym Narodzeniem.

sobota – pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o 16.15. Wyjazd do chorych w rejonach Przecław, Błonie, Wylów oraz Wólka Podolska i Podole od 8.00.

niedziela – początek Adwentu i nowego roku liturgicznego. Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o 9.30. Po Mszy porannej i przed pozostałymi będzie można włączyć się w przeprowadzaną przez szkolne koło wolontariatu z Tuszymy akcję zbiórki darów (szczególnie artykułów kosmetycznych i szkolnych) dla domów dziecka w Dębicy. Więcej informacji w mediach społecznościowych.


Wraz z Domem Kultury w Przecławiu zapraszamy dzieci i młodzież z rodzicami oraz szkoły do wzięcia udziału w konkursie „Szopka Bożonarodzeniowa”. Zadaniem konkursowym jest wykonanie płaskiej pracy plastycznej – szopki bożonarodzeniowej w formie obrazu. Prace można składać w Domu Kultury do 12 grudnia. Informacje o konkursie i jego regulamin dostępne są na stornie internetowej Domu Kultury w Przecławiu.


Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.


Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu troszczyły się o porządek w kościele i przy nim. Na ten tydzień prosimy:

poniedziałek, godz. 7.00: Maria Kielur, Paweł Darłak, Maria Król, Zdzisław Król, Karolina Rusin.

sobota, godz. 7.00: Robert Cieśla, Jolanta Kukułka, Angelika Król, Elżbieta Karaś, Krystyna Kogut.


Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział we Mszy św. i nabożeństwie do św. Rity. Składamy podziękowania Paniom z Parafialnej Caritas i Członkiniom Róży św. Rity za pomoc w rozprowadzaniu róż i modlitewników. Różańce z relikwiami i modlitewniki będzie można zakupić przed nabożeństwem w grudniu.


Lista na pielgrzymkę do Fatimy jest już zamknięta. Grupa liczy 45 osób. Gdyby byli jeszcze chętni, zostaną zapisani na listę rezerwową i jeżeli uda się nam się kupić bilety lotnicze, to pozostałe osoby będą mogły dołączyć do tej pielgrzymki. W tej chwili nie ma już w sprzedaży biletów na ten lot, ale w styczniu może się okazać, że nie wszystkie rezerwacje zostały wykupione w całości tak jak to ma miejsce w naszym przypadku i wtedy pojawią się jeszcze wolne miejsca.


Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych darów na każdy dzień. Wszystkim życzymy dobrego tygodnia.

bottom of page