top of page

Ogłoszenia Parafialne – 19.05.2024 – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Msze św. w kościele parafialnym o 6.30, 8.00, 9.30 i 11.30. O 16.00 nabożeństwo majowe i Msza św. W kaplicy w Wylowie o 10.15.


Gratulujemy diakonowi Janowi Marszałkowi przyjęcia pierwszego stopnia sakramentu święceń, życzymy obfitości darów Ducha Świętego i modlimy się o potrzebne łaski na czas przygotowania do święceń kapłańskich.


Bóg zapłać za składane dziś ofiary na posadzkę i ogrzewanie.


W tym tygodniu: do czwartku nabożeństwa majowe będą sprawowane po Mszach św. wieczornych, a w piątek i sobotę przed nimi. Przypominamy, że w najbliższą niedzielę kończy się okres Komunii św. wielkanocnej. Tych, którzy nie zdołali dopełnić jeszcze tego obowiązku, zachęcamy do korzystania z sakramentu pokuty przez cały tydzień.

poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w kościele parafialnym o 6.30 i 18.00. O 19.00 Msza św. w kościółku św. Bernardyna w intencji mieszkańców Przecławia.

środa – comiesięczne nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Rity o 18.00. Od 17.15 będzie można zakupić róże i dewocjonalia.

czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Od tego dnia, na czas remontu naszej świątyni, liturgia i nabożeństwa będą sprawowane w kaplicy tymczasowej w domu parafialnym i na ołtarzu polowym.

piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych; od 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona koronką do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwem majowym.

sobota – pielgrzymka dzieci komunijnych z rodzicami do Sanktuarium Matki Bożej w Zawadzie (Msza św. rozpocznie się w sanktuarium o 10.00; prosimy dotrzeć na miejsce odpowiednio wcześnie i pielgrzymować w strojach komunijnych).

niedziela – uroczystość Najświętszej Trójcy. Od tego dnia nastąpi zmiana porządku Mszy św. niedzielnych i świątecznych. Będą celebrowane o 7.00, 9.00, 11.30, 15.00 i 17.00. W Wylowie o 10.15. Prosimy o sprawdzanie na stronie internetowej lub w gablotach, o jakich porach będą odprawiane zamówione intencje (zasadniczo z 8.00 o 7.00, z 9.30 o 9.00, z 16.00 o 15.00, a z 6.30 o 17.00).


Dziękujemy Róży św. Jana Pawła II za prowadzenie modlitwy różańcowej; w tym tygodniu prosimy Różę bł. Karoliny.


Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.


Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu troszczyły się o porządek w kościele i o teren wokół niego. Na ten tydzień prosimy:

poniedziałek godz. 7.00: Joanna Jarosz, Marta Bik, Edward Blicharz, Aneta Zubrzycka, Barbara Kujawska.

sobota godz. 7.00 (kaplica tymczasowa): Barbara Nowak, Anna Jeleń, Maria Koceniak, Lucyna Wieczerzak, Agnieszka Sztuka.


Przypominamy, że w tym roku prosimy o przygotowanie ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała mieszkańców Tuszymy: 1) Tuszyma Wieś – od strony Wału, 2) Tuszyma Wieś – od strony Rzemienia, 3) Tuszyma – Chęcin 4) Tuszyma – Błonie.


Dyrekcja Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Tarnowie zaprasza w swoje progi wszystkich chętnych. Szczegółowe informacje o rekrutacji i kształceniu w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Tarnowie znajdują się na stronach internetowych.


Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych darów na każdy dzień. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

Comments


bottom of page