Ogłoszenia Parafialne – 26.06.2022 XIII Niedziela Zwykła

Msze św. w kościele parafialnym o 6.30, 8.00, 9.30, 11.30 i 16.00; w kaplicy w Wylowie o 10.15.

Bóg zapłać za złożoną przed tygodniem składkę inwestycyjną – 10870 zł.

W tym tygodniu: do czwartku nabożeństwa czerwcowe będą sprawowane po Mszach św. wieczornych.

poniedziałek – odpust w parafii MBNP w Mielcu.

wtorek – wspomnienie św. Ireneusza.

środa – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w kościele parafialnym o 7.00, 9.00 i 18.00. W kaplicy w Wylowie o 10.15. Składka do dyspozycji Ojca Świętego (tzw. świętopietrze).

piątek – pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w Wylowie od 16.00, następnie Msza św. Spowiedź w kościele parafialnym od 16.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 zakończona nabożeństwem do Bożego Miłosierdzia i Serca Jezusowego. Wyjazd do chorych w rejonie Tuszyma i Biały Bór od 8.00.

sobota – święto NMP Tuchowskiej, pierwsza sobota miesiąca. Wyjazd do chorych w rejonach: Przecław, Błonie, Wylów oraz Wólka Podolska i Podole od 8.00. O 18.00 Msza św. na cmentarzu; pół godziny wcześniej różaniec. Prosimy o uporządkowanie cmentarza przed tym dniem szczególnej modlitwy za zmarłych w naszej parafii. Członkowie rady parafialnej będą prowadzić zbiórkę ofiar na utrzymanie cmentarza.

niedziela – zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o 9.30.

Składamy podziękowanie osobom uczestniczącym w oktawie Bożego Ciała, w tym wszystkim noszącym baldachim i sztandary, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym, liturgicznej służbie ołtarza, dzieciom komunijnym oraz mieszkańcom Tuszymy za sprzątanie codziennie po procesjach otoczenia kościoła.

Dziękujemy Róży św. Kingi za prowadzenie modlitwy różańcowej; w tym tygodniu prosimy Różę św. Brata Alberta.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Dziękujemy rodzinom, które w ubiegłym tygodniu troszczyły się o porządek w kościele i o teren wokół niego. Na ten tydzień prosimy:

poniedziałek godz. 7.00: Małgorzata Kopacz, Alina Rusin, Nina Kilian, Małgorzata Kobos, Ryszard Strojek.

sobota godz. 7.00: Maria Piłat, Danuta Jurek, Stanisława Maroń, Bożena Kukułka, Krystyna Piłat.

Zachęcamy do pielgrzymowania na Wielki Odpust Tuchowski, który rozpoczyna się 1 lipca. Program w gablocie oraz na stronie internetowej diecezji tarnowskiej i sanktuarium tuchowskiego.

Pan Stanisław Leski organizuje wyjazd na Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę 10 lipca br. Koszt 70 złotych. Zapisy do 3 lipca pod numerem telefonu: 781 337 348.

Od 1 lipca będą sprawowane poza parafią Msze gregoriańskie za śp. Filomenę Sędłak, Stanisława Misiurę, Marię Zapolską, Zbigniewa Sztukę i Marka Białka.

Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych darów. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia i bezpiecznych wakacji.